Sauna/Relax UNHOŠŤ/KYŠICE

Adresa Sauny Relax:   Kyšice u Unhoště, Pražská ul. 104
 
 
Finská sauna maximálně pro 6 osob.
Rezervace od minimálního počtu 2 osob!!
 
Kontakt (rezervace):            mobil 604 154 133 nebo email dusekunhost@seznam.cz
 
Otevřeno (dle objednávek) : každý den od 10:00 - 20:00 (mimo provozní dobu po předběžné domluvě)
 
Ceny:                          dospělá osoba     180,-Kč /90 minut
 
                                   dítě do 6 let         z d a r m a
 
                                   dítě od 7-15 let     85,- Kč/90 minut   
 
                                   Pernamentka ana 10 vstupŮ (1 zdarma)      1 620,-Kč ! (platnost 6 měsíců ode dne vystavení!!)
 
Nabízíme též dárkové poukazy na saunu a masáže. (platnost 6 měsíců ode dne vystavení!)
 
PŘI POŽADAVKU NA "PRIVÁT SAUNU" (osobní pronájem celé sauny) je nutné oznámit toto při rezervaci!!! + připlatek za osobu 50,Kč!

 

www.stream.cz/sauna/10019247-jak-postupovat-kdyz-jste-v-saune-poprve

 

 Saunu doporučují jako skvělý předehřívací prostředek před masáží !!!

 

AKCE:    

                   

DESATERO SAUNOVÁNÍ:

 

Aby mělo saunování smysl, choďte se potit minimálně jednou týdně. Nechoďte do sauny ani hladoví, ani přejedení nebo značně fyzicky unavení.

1)   V saunovacích kabinách (prohřívárnách) používejte pouze prádlo do sauny. Celé tělo včetně nohou podkládejte prostěradlem či osuškou. Plavky v prostorách Saun nepoužíváme.

2)   Před prvním vstupem do prohřívárny se umyjte vodou a mýdlem a řádně se osprchujte. Vlasy si umyjte až před posledním vstupem.

3)   Před každým vstupem do prohřívárny setřete vodu z povrchu těla.

4)   S sebou vezměte jen prostěradlo či osušku, na které si sednete nebo lehnete. Nevhodné je sedět způsobem, jako sedíte na židli, může vést k závratím nebo bolesti hlavy. Děti usaďte v klasických saunách na nižší patra, kde je teplota nižší.

5)   V saunách můžete dýchat pouze nosem, ale také ústy. Při pocitu pálení vzduchu při dýchání můžete překrýt nos i ústa dlaní. Dýchejte normální frekvencí, jak jste zvyklí. Děti mohou dýchat do tzv kapsičky, ruce spojí do mušličky a dýchají do ní.

6)   Po uplynutí doporučené doby pobytu nebo při pocitu pálení ušních boltců, špičky nosu či bradavek vyjděte z prohřívárny.

7)   Při pocení můžete velmi lehce hladit a otírat povrch těla, což pomáhá otevírat kožní póry a vyplavovat nečistoty z kůže.

8)   Opláchněte se pod sprchou ! Pokud možno i s hlavou, nebo alespoň po zátylek.

Sledujte průběh 3 fází - Nejprve se dostaví pocit chladu, poté začnete cítit tepelnou pohodu, v poslední fázi, kdy opět nastoupí pocit chladu, se vraťte  do prohřívárny - celkem cca po 2-5 minutách.

9)   Proceduru teplo-chlad opakujte alespoň 3x. Po posledním ochlazení se opláchněte vlažnou vodou, nepoužívejte již mýdlo a zabalte se do osušky / koupacího pláště / županu. Zabalení a osušení přejděte relaxovat na alespoň 20 minut do odpočívárny . V této fázi nezapomeňte řádně doplnit tekutiny. Vhodný je chlazený čaj, minerálka nebo vybrané isotonické sportovní nápoje.

10) Pokud jste saunování prováděli správně, budete se cítit příjemně uvolnění a unavení. Blahodárné účinky by zrušila konzumace alkoholu nebo kouření, proto si raději dopřejte nápoje a pokrmy, které Vám doporučí obsluha.

 

Tradiční a prověřená klasika

Finská sauna je nejznámějším typem sauny s výraznými ozdravnými účinky na lidské tělo i psychiku. Intenzivním pocením se z těla odstraní jedovaté látky. Silné prohřátí posiluje funkce krevního oběhu i termoregulaci organismu a odstraňuje potíže jako např. syndrom studených nohou.

Teplota: 
85-95 °C
Vlhkost: 
10-20 %
Doporučeno: 
5-15 min
 
 

Hlavní výhody

  • Vyplavení toxinů z těla
  • Prokrvení orgánů, končetin i kůže
  • Posílení imunitního systému
  • Prevence alergií
  • Zbavení stresu, depresí či migrén

Věděli jste?

Věděli jste, že za třicet minut saunování se z těla vyloučí tolik toxinů a odpadních látek, kolik naše ledviny normálně zpracují za 24 hodin?